22-26 may 2023-cü il tarixlərində Vyetnamın Audit Palatasının sədr müavini, Vyetnam-Azərbaycan Dostluq Assosiasiyasının sədri Danq Ti Vin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycanda işgüzar səfərdə olub
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin üzvləri məzun olduqları Azərbaycanın bir necə ali təhsil ocaqlarını ziyarət etmişlər. Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev Vyetnamın Audit Palatasının sədr müavini, Vyetnam-Azərbaycan Dostluq Assosiasiyasının sədri, BDU-nun Hüquq fakültəsinin məzunu olan Danq Ti Vin ilə görüşüb. Rektor Azərbaycanla Vyetnam dost ölkələr sayılır, iki ölkə arasında əlaqələr yüksələn xətlə inkişaf etdiyini qeyd edərək, bu əlaqələrin inkişaf etdirilməsində təhsil, elm əlaqələri xüsusi önəm daşıdığını və iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafında Azərbaycanda və Vyetnamda təhsil almış məzunların da rolunun olduğunu bildirib.
Öz növbəsində Danq Ti Vin görüşə görə təşəkkürünü bildirib, tələbəlik illərini xatırlayıb.
Nümayəndə heyətinin üzvü, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Vyetnamdan olan məzunu xanım Nquen Txi Xan universitetin rektoru prof. Ədalət Muradovla görüşüb. Nquen Txi Xan 36 ildən sonra yenidən UNEC-də olmaqdan böyük sevinc hissi keçirdiyini bildirərək, tələbəlik illəri haqqında xoş xatirələrini bölüşüb. Rektor UNEC-də Məzunlar Assosiasiyasının yaradıldığını və əcnəbi məzunların da həmin assosiasiyada təmsil olunacaqlarını diqqətə çatdırıb. Görüş zamanı xanım qonağa UNEC-in arxivində saxlanılan qiymət vərəqəsi, fotosu və digər təhsil sənədləri təqdim edilib.

On May 22-26, 2023, a delegation led by the deputy chairman of the Audit Chamber of Vietnam, head of the Vietnam-Azerbaijan Friendship Association Mr. Dang The Vinh paid a working visit to Azerbaijan
Within the framework of the visit, the delegation visited several higher educational institutions of Azerbaijan. Rector of Baku State University (BSU) Elchin Babayev met with Dang The Vinh, a graduate of the Law Faculty of BSU. The rector noted that Azerbaijan and Vietnam are friendly countries, the relations between the two countries are developing in a rising direction, noting that education and science relations are of particular importance in the development of these relations, and noted that graduates who have studied in Azerbaijan and Vietnam also play a role in the strenthening of relations between the two countries.
Mr. Dang The Vinh thanked for the meeting and recalled his student years.
A member of the delegation, a graduate of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) from Vietnam, Ms. Nguyen Thi Hanh, met with the rector of the university, prof. Adalat Muradov.
Nguyen Thi Hanh expressed great joy of being at UNEC again after 36 years and shared his fond memories of his student years. The rector brought to the attention that the Alumni Association was established at UNEC and foreign graduates will be represented in this association. During the meeting, Ms. Nguyen Thi Hanh was presented the price sheet, photo and other educational documents stored in the archive of UNEC.