Vyetnam Sosialist Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab Lıonq Kıonqa
Vyetnam Sosialist Respublikasının Prezidenti vəzifəsinə seçilməyiniz münasibətilə Sizi səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
Xoş ənənələrə əsaslanan Azərbaycan-Vyetnam əlaqələri uğurla inkişaf etməkdədir. Dövlətlərarası münasibətlərimizin və əməkdaşlığımızın bugünkü səviyyəsi məmnunluq doğurur.
İnanıram ki, ölkələrimiz arasındakı dostluq əlaqələrinin daha da genişlənməsi, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığımızın həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli qaydada möhkəmlənməsi yolunda birgə səylər göstərəcəyik.
Sizə ən xoş arzularımı çatdırır, dost Vyetnam xalqının rifahı naminə qarşıdakı məsul fəaliyyətinizdə müvəffəqiyyətlər diləyirəm.

To His Excellency Mr. Luong Cuong, President of the Socialist Republic of Vietnam
I sincerely congratulate you on your election as the President of the Socialist Republic of Vietnam.
The relations between Azerbaijan and Vietnam, based on strong traditions, are developing successfully. The current level of our interstate relations and cooperation is gratifying.
I believe that we will make joint efforts to further expand the friendly relations between our countries and strengthen our mutually beneficial cooperation both bilaterally and multilaterally.
I extend my best regards to you and wish you success in your responsible activities for the welfare of the friendly people of Vietnam.