Azərbaycanın Vyetnamdakı Səfirliyi xeyriyyə aksiyası keçirmişdir
Ötən il olduğu kimi bu il də Azərbaycanın Vyetnamdakı Səfirliyi 1 iyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi günü münasibətilə xeyriyyə aksiyası keçirmişdir. Aksiya Vyetnamın “Making Dreams Come True” Könüllülər Təşkilatı ilə birgə həyata keçirilmişdir.
Aksiya çərçivəsində Səfirliyin əməkdaşları paytaxt Hanoy şəhərində yerləşən “Benh Vien” milli onkologiya xəstəxanasında onkoloji xəstəliklərdən əziyyət çəkən uşaqlarla və onların ailə üzvləri ilə görüş keçirmişlər. Görüş zamanı Səfirliyin əməkdaşları Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi günü münasibətilə onları təbrik etmiş və Səfirlik tərəfindən 1-16 yaşlı 100 nəfər uşağa müxtəlif  hədiyyələr təqdim etmişdir.
Xeyriyyə aksiyası “Benh Vien” milli onkologiya xəstəxanası tərəfindən təşkil olunmuş konsert proqramı ilə davam etmişdir. Tədbir zamanı çıxış edən “Benh Vien” xəstəxanasının direktor müavini Tran Van Thuan Səfirliyin əməkdaşlarına öz təşəkkürünü bildirmiş və onkoloji xəstəliklərdən əziyyət çəkən uşaqlar tərəfindən çəkilmiş rəsmlər Səfirliyə xatirə olaraq təqdim olunmuşdur.

Embassy of Azerbaijan in the Vietnam joined the charity event
On May 31, 2015 in the eve of the International Children’s day the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Socialist Republic of Vietnam joined the charity event organized by “Making Dreams Come True” Volunteer Group.
Together with the volunteer group the Embassy staff visited the children battling against cancer at Benh Vien K National Cancer Hospital in Hanoi city. In the framework of the event the Embassy donated various presents for about 100 children aging from 1 to 16 years old.
The charity event continued with the concert program organized by Benh Vien Hospital. In his speech Mr. Tran Van Thuan expressed his gratitude to the Embassy staff and the pictures painted by the children were presented to the Embassy.
Taking this opportunity the Embassy of Azerbaijan congratulates all the world children, especially Vietnamese children on the occasion of the International Children’s Day and wishes recovery soon for those children who suffer from different illnesses.