2 may 2023-cü il tarixində, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin məzunu, Vyetnam Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin tikinti işləri üzrə katib müavini Nuqen Çonq Çunq Azərbaycanda səfərdə olarkən, universitetin beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor professor Nərgiz Abdullayeva tərəfindən qəbul olunub
Prorektor son əcnəbi tələbələr üçün yaradılan şəraitdən, tədris dilinin və ümumilikdə tədrisin beynəlmiləlləşdirilməsi istiqamətində aparılan işlərdən danışıb.
Nuqen Çonq Çunq Universitetdə aldığı təhsilin onun şəxsi inkişafında, iş həyatında önəmli rolunu vurğulayaraq Vyetnam memarlığına verdiyi töhfələrdən bəhs edib.

On May 2, 2023, Nugen Chong Chung, a graduate of the Azerbaijan University of Architecture and Construction, Deputy Secretary for the Construction of the Central Committee of the Communist Party of Vietnam, was received in Baku by the vice-rector for international relations professor Nargiz Abdullayevasince Armenia’s fourth attack on Ganja
The vice-rector spoke about the conditions created for the last foreign students, the work carried out in the direction of internationalization of the language of instruction and teaching in general.
Nugen Chong Chung emphasized the important role of the university education in his personal development and work life and spoke about his contribution to the architecture of Vietnam.